Daļa no School of Data
Datu skola ir daļa no School of Data – starptautiska tīkla, kas radīts lai veicinātu datu pratību vispasaules pilsoniskajā sabiedrībā. Būdami tīkla biedri mēs strādājam, lai nevalstiskās organizācijas, žurnālisti, publiskā sektora institūcijas un pilsoņi Latvijā gūst prasmes strādāt ar publiskajiem un atvērtajiem datiem, tā piedaloties labklājīgākas, taisnīgākas un ilgspējīgākas sabiedrības veidošanā. Starptautiskais tīkls īsteno šo mērķi Eiropā, Latīņamerikā, Āzijā un Āfrikā. Vairāk par School of Data starptautisko tīklu var uzzināt schoolofdata.org.
KAS MĒS ESAM
Mūsu komanda
Datu skolas pamata komandu veido tās dibinātāji, kas organizācijas labā strādā brīvprātīgi, nesaņemot par to atalgojumu.
Nika Aleksejeva
Datu Skolas vadītāja Latvijā
Nika ir datu vizualizācijas un datu stāstītprasmes trenere. Trīs gadu pieredze pasaulē pazīstamā datu vizualizācijas rīka Infogram komandā, rīkojot apmācības, vebinārus un radot izglītojošus rakstus par datu vizualizāciju Nikai 2016. gadā ļāva kļūt par starptautiskā datu pratības tīkla School of Data pārstāvi Eiropā. Vēlāk Nika radīja tīkla pārstāvniecību arī Latvijā. Nikas pamatdarbs šobrīd ir saistīts ar dezinformācijas pētīšanu digitālajā vidē. Nika ir arī Baltijas Mediju izcilības centra trenere un ir bijusi jauno žurnālistu biedrības FEJS Latvija valdes priekšsēdētāja.
Ruta Beināre
Datu Skolas vadītājas vietniece
Ruta ir socioloģe un atropoloģe, kas savas zināšanas pielieto ikdienā strādājot ar nodarbinātības un dzimumu līdztiesības datiem Centrālajā statistikas pārvaldē. Datu skolā Ruta aktīvi strādā pie lielo organizācijas projektu koordinēšanas. Viņa ir pamatautors tādiem projektiem kā “Izpeldi no Burbuļa” (fiziska datu vizualizācijas instalācija sarunu festivālā Lampa 2018) un virtuālai piedzīvojumu spēlei “Noziegums tīklā”. Spēle izklaidējošā veidā veicināja datu pratību, mediju pratību un kritisko domāšanu.
Mūsu sabiedrotie